بهترین کتاب های انگیزشی برای تغییر زندگی

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

تغییر زندگی از ریشه شروع می شود و این باعث تغییر نحوه تفکر شما درباره مسائل می شود. با جامعه ای که به سرعت در حال تحول است، همیشه راه ها و روش های جدیدی ارائه می شود که فرمول های قدیمی را بهبود می بخشد. چارچوب هایی با زمان آزمایش شده وجود دارد که چه برای ۱۵ سال پیش و چه برای امروز کار می کنند. در این مطلب مجموعه ای از بهترین کتاب های انگیزشی آورده شده است که اصول تفکر را پوشش می دهند. تطبیق این کتاب ها به عنوان یک پایه به شما کمک می کند تا جنبه های مختلف زندگی از جمله بهره وری، روابط، شغل یا اهداف زندگی دیگر را تغییر دهید.


هنر شفاف اندیشیدن نوشته رولف دوبلی

بهترین کتاب های انگیزشی

هنر شفاف اندیشیدن یکی از بهترین کتاب های انگیزشی ، یک کتاب غیر داستانی پرفروش بین المللی است که توسط متفکر و کارآفرین کلاس جهانی، رولف دوبلی نوشته شده است. هنر شفاف اندیشیدن مغالطه منطقی روزمره انسان ها را بر اساس نظریه های روانشناسی و اقتصاد برملا می کند. این کتاب به ۹۹ فصل تقسیم شده است که هر قسمت بیش از ۳ صفحه ندارد، متراکم ، منظم ، به ویژه خواننده پسند برای خوانندگان مدرن است. بینش های تحریک آمیز این کتاب قطعاً توانایی خوانندگان را در تشخیص اشتباهات ساده در تفکر روزمره و تصمیم گیری بهتر ، منطقی تر و کارآمدتر تیز می کند.

هنر گمشده گوش دادن نوشته مایکل پی نیکولز

بهترین کتاب های انگیزشی

این تصور که گوش دادن در روابط کمک کننده است، چنین کلیشه ای است که بارها و بارها شنیده می شود. متأسفانه، هر از گاهی نمی توانیم این اصل اصلی را در رابطه فراموش نکنیم. با این استدلال که همیشه راهی برای بهبود گوش دادن به افراد وجود دارد ،مایکل نیکولز ، استاد باتجربه روانشناسی و درمانگر مشهور، سال ها حکمت بالینی را به توصیه های عملی در مورد بهبود ارتباطات بین فردی تقسیم می کند. نیکلز با بافتن نظریه های حرفه ای و مثال های زنده، این مسئله را روشن می کند. فرآیند گوش دادن “مناسب” بین روابط، در نهایت خوانندگان را قادر می سازد تا روابط خود را از طریق ارتباط بهتر بهبود بخشند.
در نهایت، هنر گمشده گوش دادن یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است که برای هر کسی که می خواهد گوش داده شود یا نیاز به گوش دادن دارد ، مناسب است. و این اساساً همه ما هستیم!


قله: اسرار جدید علم تخصص نوشته اریکسون ، ک. آندرس

بهترین کتاب های انگیزشی


گرچه در ذهن بسیاری از افراد ریشه دوانده است که برای یادگیری هر گونه تخصص، استعداد ذاتی لازم است، اما کتاب قله :اسرار علم جدید خبرگی تخصص ،این ایده را نفی می کند و ثابت می کند که همه ما با بذر تعالی به دنیا آمده ایم.
قله یکی از بهترین کتاب های انگیزشی ، یک داستان واقعی است که توسط دانشمند برجسته آندرس اریکسون نوشته شده است، تحقیقات روانشناسی سیصد ساله را فشرده می کند تا یک تحقیق فوق العاده قدرتمند را معرفی کند
رویکرد یادگیری این کتاب اختصاص داده شده به کمک به خوانندگان در ایجاد مهارت های اساسی برای یادگیری خود مانند تعیین هدف و انگیزه خود ، به نوبه خود به خوانندگان کمک می کند تا هر گونه مهارت مانند یک چیز طبیعی را بیاموزند.

تفکر بدون فکر کردن نوشته مالکوم گلادول


مالکوم گلدول در کتاب جدید خود، “قدرت تفکر بدون فکر کردن” ، تحقیق در زمینه های تخصصی خود را دوباره به یک داستان خارق العاده ترجمه کرده است. گلادول با ادغام ایده هایی از طیف گسترده ای از مشاغل، در این کتاب که یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است، رمز و راز قضاوت سریع را نشان می دهد – تصمیمی که در یک چشم به هم زدن می گیریم. گلدول استدلال می کند که تصمیم گیرندگان بزرگ کسانی نیستند که بیشترین اطلاعات را پردازش می کنند ، بلکه افرادی هستند که بر مهارت “برش نازک” ، توانایی فیلتر کردن عوامل مهم از تعداد زیادی متغیر، تسلط دارند. در این کتاب بینش انقلابی خوانندگان نسبت به دنیای مرموز ذهن ناخودآگاه انسان تضمین می شود ، که به خوانندگان کمک می کند تا به تدریج به یک تصمیم گیرنده زیرک تبدیل شوند.


قدرت عادت نوشته چارلز دوهیگ

بهترین کتاب های انگیزشی


مطمئناً مواردی وجود دارد که می خواهید در زندگی به دست آورید، ممکن است ایجاد فرم بدنی جذاب، تربیت فرزند باهوش یا برتری در حرفه هدف شما باشند. دستیابی به موفقیت بزرگ است، اما چگونگی رسیدن به این سوال بزرگ تر است. راز دستیابی به موفقیت ، همانطور که قدرت عادت استدلال می کند ، در عمل ایجاد عادات نهفته است. کتاب قدرت عادت یکی از بهترین کتاب های انگیزشی ، شکل گیری عادات انسانی را از نگاه دانشمندان محتوای علمی و دقیق ، با هوش نافذ دهیگگ با موفقیت مقدار زیادی از اطلاعات را به روایتی ساده اما نه غالباً جذاب تقسیم می کند، و یک تجربه لذت بخش از خواندن را برای خوانندگان تضمین می کند. با خواندن قدرت عادت، شما یک سفر جالب برای درک چگونگی زندگی توسط عادت هایتان شکل می گیرد و در پایان سفر بینش واضح تری پیدا خواهید کرد و می توانید شکل گیری عادت های خود را به نفع خود تغییر دهید تا تعالی را در زندگی شغلی و زندگی شما به طور کلی آماده کند.


هم چنین بخوانید: ۳ کتاب که به بهبود رابطه عاطفی کمک می کنند

تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی
هنر ژاپنی برای ساماندهی و نظم اثر ماری کوندو


با وجود سخت کوشی مداوم برای بهم ریختن خانه ، آیا هنوز کاغذهایی مانند لکه های برف جمع می شوند یا لباس ها مانند یک بهم ریخته گی رشته رشته ای در خانه شما جمع می شوند؟ گرچه “همانطور که جین آستین می گوید” چیزی برای ماندن در خانه برای راحتی واقعی وجود ندارد”، احساس راحتی در خانه ای نامرتب دشوار است! علی رغم این واقعیت که قبلاً کتابهای زیادی برای آموزش مهارتهای مرتب سازی در منازل وجود داشته است ، تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی یک الماس در سنگ هاست. با استفاده از یک روش منفی و خلاقانه اما نه چندان کارآمد برای سر و سامان دادن به خانه – روش کن ماری ،تغییر زندگی با جادوی مرتب سازی به خوانندگان کمک می کند تا زباله ها را به روشی کارآمد ساده ، سازماندهی و ذخیره کنند. به دنبال راهنمایی ، خوانندگان به زودی خانه ای احاطه شده با چیزهایی ایجاد می کنند که باعث شادی می شود – خانه ای بی نظیر که ذهن صاحبان آن را آرام می کند.


طرز فکر: روانشناسی جدید موفقیت نوشته کارول اس دوک


طرز فکر “مجموعه ای از نگرش های ثابت شده توسط یک شخص است”. درک اینکه هر نوع نگرش ریشه دار و طولانی مدت نسبت به خودمان بسیار بر نحوه عملکرد ما در مطالعه یا کار تأثیر می گذارد، دشوار نیست. با این حال ، همانطور که مشخص شد ، این مجموعه نگرش به عنوان آنچه طرز فکرمی نامیم ، نباید آنطور که دوک پیشنهاد می کند ثابت باشد. کتاب طرز فکر: روانشناسی جدید موفقیت یک مفهوم جدبد ارائه می دهد : طرز فکر رشد ، که نه تنها برای افراد ، بلکه حتی برای گروه ها یا سازمان ها نیز قابل استفاده است. طرز فکر پر از داستان های جذاب و تحقیقات عمیق ، خوانندگان را به درک این ایده تحریک آمیز رهنمون خواهد ساخت که کسانی که معتقدند توانایی ها ثابت هستند ، کمتر از کسانی که دارای ذهنیت رشد هستند ، شکوفا می شوند کسانی که معتقدند توانایی هایشان قابل رشد هستند.

به‌انجام رساندن کارها (GTD) اثر دیوید آلن


در عصری که انجام چند وظیفه یک مهارت لازم در زندگی است ، اضطراب و افسردگی ناشی از کار زیاد و اضافه بار اطلاعات بیداد می کند. اگر به دنبال راهی برای انجام کارها بدون هیچ گونه استرس هستید ، به‌انجام رساندن کارها شایسته توجه شماست. کتاب به انجام رساندن کارها روشی برای مدیریت زمان و داشتن کارایی بدون استرس را معرفی می کند.

برای بهبود مدیریت کارهای شخصی و ایجاد انگیزه برای انجام بهتر کارها حتما کتاب های معرفی شده را مطالعه نمایید.

به نظر شما بهترین کتاب انگیزشی کدام است؟

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *