بهترین و بدترین عادت ها برای سلامت چشم

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مطالعات نشان داده است که ۹۰ درصد از نا بینایی ها قابل پیشگیری هستند. بیشتر بیماری چشم شامل، عفونت و مراقبت های نادرست هستند. بینایی یکی از باارزش ترین حس ها هست. پس چرا ما آن را نادیده می گیریم و مراقبت نمی کنیم. با ما همراه باشید تا راه حل های درست مراقبت از سلامت چشم را با شما در میان بگذاریم.

اگر می خواهید بینایی خوبی داشته باشید به عنوان مثال نباید به صورت خوابیده کتاب بخوانید یا چشم خود را آرایش کنید. ما در اینجا باید ها و نباید ها را خواهیم گفت.

طولانی مدت به صفحه موبایل و لپ تاپ نگاه نکنید

می دانم این کار بسیار دشوار است، اما نگاه کردن به صفحه بسیار به چشم های شما فشار می آورد. دانشمندان اسم این بیماری را سندروم کامپیوتر گذاشته اند. برای اینکه به این سندروم دچار نشوید می توانید هر دو ساعت، ۱۵ دقیقه به چشم خود استراحت دهید. برنامه هایی برای تمرین استراحت چشم شما وجود دارند.

از عینک آفتابی استفاده کنید

اشعه UV برای سلامت چشم بسیار مضر هستند و خط هایی را در چشم ایجاد می کنند. بعضی از عینک آفتابی ها این اشعه را نمی گیرند. از عینک هایی استفاده کنید که مشکی هستند واشعه UVA  و UVB را می گیرند.

هنگامی که دراز کشیده اید، کتاب نخوانید

هنگامی که شما خوابیده کتاب می خوانید، چشم شما تمرکز بر روی نقطه ای دارد. بنابراین فشار زیادی بر روی آنها می آید. از طرف دیگر ماهیچه چشم شما خشک می شوند که به این بیماری، استنوپیا گفته می شود. استنوپیا باعث می شود شما سر درد، سرگیجه و تاری دید بگیرید.

آب زیاد بنوشید

هنگامی که شما آب می نوشید باعث تشکیل اشک در چشم های شما می شود. اشک ریختن فقط برای زمان گریه نیست، بلکه آنها به شما کمک می کنند تا دید واضح تری داشته باشید.

هم چنین بخوانید: عادت های بد که روی سلامتی تاثیر می گذارند

نوشیدن آب باعث هیدروتاسیون کردن چشم ها می شود که خارش و تحریک چشم را از بین می برد. وقتی که آب نمی نوشید به شبکیه و عصب های چشمتان آسیب می زنید.

از مواد غذایی مناسب استفاده کنید

برای سلامتی چشم هایتان از غذا هایی استفاده کنید که آنتی اکسیدان، ویتامین E، D و امگا۳ دارند. شما می توانید با استفاده از میوه، سبزیجات و گوشت بینایی خود را بهبود ببخشید.

دست هایتان را بشویید

هر مرتبه که دست هایتان را به صورتتان می زنید، ملیون ها میکروب به چشم ها انتقال می کنید. زدن دست به چشم ها احتمال ابتلا به کراتیت میکروبی و التهاب قرنیه را افزایش می دهد. اگر در چشم هایتان لنز است و دست می زنید، آلودگی به طور مستقیم وارد آنها می شود و در نتیجه چشم های شما به آسانی می توانند عفونت کنند.

قبل از خواب لنز را بیرون بیاورید

زمانی که در هنگام خواب هم لنز در چشم هایتان است، اکسیژن چشم ها بسیار کاهش پیدا می کندو در پاسخ این کاهش اکسیژن، بدن رگ ها را برای خون رسانی بیشتر، گشاد می کند. این امر سبب می شود که به چشم ها آسیب وارد شود.

چشم یکی از با ارزش ترین اندام است که باید قدر آن را دانست و بسیار از آنها مراقبت کرد؛ زیرا سرمایه ای است که اگر از دست برود دیگر به راحتی قابل بازگشت نیست. پس بیایید از همین امروز به سلامت چشم اهمیت دهیم.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *