۷ مورد از بهترین غذاهایی که می توانند کلسترول را پایین بیاورند

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

۹۵ ملیون نفر آمریکایی ، دچار کلسترول بالا هستند و این یکی از دلایلی هست که می تواند باعث مشکلات قلبی شود. بعضی ها شاید نیاز دارند که دارو، شرایط و حالات آنها را کنترل کند ، درحالی که بعضی از غذاها هستند که می توانند قبل از اینکه وضعیت بد شود ، کلسترول خون را پایین بیاورند.

جو دو سر یکی از بهترین منابعی برای جذب فیبر هست ، درحالی که می تواند کلسترول های مضر را از بدن پاک کند. تلاش کنید که بتوانید از آن به عنوان صبحانه روزانه استفاده کنید! و اما به یاد داشته باشید که استفاده از بسکوییت های جو دلیل قابل قبولی نیست زیرا آنها به طور قطع باعث نرسیدن به هدف می شوند.

آجیل ها یکی دیگر از بهترین غذاها هستند که می تواند ب کلسترول بدن را پایین بیاورند. سه نوع از آنها مانند : گردو ، بادام و پسته سرشار از امگا -۳ اسید چرب ، فیبر و ویتامین اE هستند که همشان می توانند ، کلسترول شما را کنترل کنند.

حبوبات و بنشن نیز چند کاره هستند و به راحتی می توانند که کلسترول شما را پایین بیاورند. غذاهای سالم قلب سرشار از جذب فیبر هستند که می توانند کلسترول بد را از دستگاه گردش خون بگیرند .

ممکن است که شما عاشق یا متنفر از کلم که یکی از سالم ترین غذاها برای این نتیجه است ، باشید .برگ سبز می تواند باعث اسید صفرایی شود ، که کبد می تواند چربی های بیشتری را بسوزاند در نتیجه کمک می کند که کلسترول پایین بیاید.

کلسترول

یکی دیگر از غذاهایی که ممکن است بعضی ها برای آن مشکل پسند باشند ولی برای بدن ، سالم است ، ماهی است . اگر اینکه شما ماهی چرب انتخاب کنید ، مانند سالمون ، تونا یا قزل آلا ، آنها سرشار از امگا-۳ هستند و می توانند چربی قلب را سلم نگه دارند.

نگران نباشید ، اگر شیرینی دوست هستید، چرا که برای شما هم غذاهای کم کلسترول وجود دارد! شکلات تلخ سرشار از فلانویید و آنتی اکسید هست که می تواند از ساخت پلاک ها جلوگیری کند. فقط از آن به عنوان غذای سالم برای خوردن استفاده نکنید زیرا به طور دقیق بهترین انتخاب درست نیست.

چای سبز ، یک انتخاب مناسب است که می تواند به پایین آوردن کلسترول کمک کند. مطالعات نشان داده است ، مردمانی که پنج فنجان آن را در روز می خورند ، ۲۶% کمتر از بقیه از حمله قلبی زجر می برند . به نظر می رسد که این یک خبر خوبی برای ما است.

منبع:HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *