بهترین غذاها برای جلوگیری از پوکی استخوان

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

پوکی استخوان یکی از بیماری هایی است که می تواند دردسر آفرین باشد و شکستگی هایی در بدن ایجاد کند. خوشبختانه رژیم های غذایی وجود دارند که می توانند از این بیماری جلوگیری کنند و آن را به تعویق بیندازد. با ما همراه باشید تا برخی از روش ها را برای شما بازگو کنیم.

تحقیقات در مورد مواد مغذی ثابت می کند که خوردن میوه ها، سبزیجات و پروتئین های خاص می تواند به رشد استخوان ها حتی در بزرگسالی کمک کند. اگر از روغن پخت و پز مناسب استفاده می کنید بعداً در زندگی احتمال شکستن استخوان ها کمتر خواهند شد. در اینجا بهترین غذاها برای مبارزه با پوکی استخوان را به شما نشان خواهیم داد.

  1. پروتئین موجود در شیر

پروتئین و کلسیم موجود در شیر، استخوان ها را محکم می کند. بعضی ها می گویند پروتئین بیش از حد آن به استخوان آسیب وارد می کند اما این جمله درست نمی باشد و تجربه خلاف َآن را ثابت کرده است. شیر باعث تراکم استخوان در یزرگسالان می شود و از افت استخوان جلوگیری می کند.

  • روغن زیتون بهترین روغن پخت و پز برای آشپزی

اگر می خواهید توده استخوانی خود را حفظ کنید، بهترین روغن برای استفاده روغن زیتون است که می تواند از پوکی استخوان جلوگیری کند. رژیم مدیترانه ای که عمدتا از روغن زیتون استفاده می کنند، می تواند رژیم مناسبی باشد.

زیتون حاوی پلی فنول هایی است که از سلول های استخوانی محافظت می کند. بنابراین هم زیتون تازه و هم روغن زیتون می توانند برای شما مفید باشند.

  • بهترین پروتئین موجود در کلم بروکلی

استئوکلسین موجود در کلم بروکلی است، استخوان ها را قوی می کندو از صدمه جلوگیری می کند و احتمال گرفتن پوکی استخوان را کاهش می دهد.

استئوکلسین در سبزیجات تیره مانند اسفناج یافت می شود.

در کلم بروکلی ویتامین k  فراوانی وجود دارد که این ویتامین به استحکام استخوان بسیار کمک می کند.

  • آلو فقط برای آسان شدن هضم غذای شما نیست

بسیاری از افراد فقط برای آسان شدن هضم غذای خود آلو می خورند، در حالیکه آلو سرشار از ویتامین k و فیبر است که به استخوان های شما بسیار کمک می کند. افرادی که دچار پوکی استخوان هستند، با خوردن پنج تا شش عدد آلو می تواند توده استخوانی خود را بهبود ببخشند. 

  • آلوورا برای ماساژ استخوان ها

نوشیدن شربت آلوورا و ماساژ دادن ژل آن بر روی استخوان ها، سرعت و ترمیم را سریع می کند.

هم چنین بخوانید: ۹ روش جلوگیری از پوسیدگی دندان

  • زرده تخم مرغ بخورید

اگر می خواهید استخوانی سالم داشته باشید، خود را به خوردن سفیده تخم مرغ محدود نکنید؛ زیرا تخم مرغ کامل سرشار از مواد معدنی و ویتامین D است. ویتامین D به جذب کلسیم کمک می کند.

شما با خوردن غذا هایی که ویتامینD ، K ، کلسیم و فیبر دارند می توانید استخوان های خود را مستحکم سازید.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *