بهترین روش برای تمیز کردن بطری آب

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

آیا تا الان این اتفاق برای شما افتاده است که بطری آبی را که بسیار دوست دارید، بد بو شده و جرم گرفته باشد؟ با ما همراه باشید تا بهترین روش برای تمیز کردن بطری آب به شما پیشنهاد دهیم.

برای حفظ محیط زیست بهتر است از بطری های قابل شست و شو استفاده کنیم. درست است که بعد از مدتی ممکن است بوی بدی به خود بگیرند اما این بوی بد و باکتری ها می توانند، از بین بروند. قابل ذکر است که شستن بطری  با آب تنها هیچ تفاوتی را ایجاد نمی کند.

  • راه حل تمیز کردن بطری آب را پیدا کنید

۵/۴ بطری خود را آب و ۵/۱ دیگر را سرکه بریزید و مقداری فضای خالی برای ریختن جوش شیرین قرار دهید در حدی که جوش شیرین بتواند در محلول حل شود.

به جای سرکه می توانید از یک قاشق سفید کننده استفاده کنید اما مراقب باشید که این دو را با یک دیگر ترکیب نکنید. سفیدکننده می تواند باکتری ها را از بین ببرد اما بعضی از افراد به علت بویی که سفید کننده بر جای می گذارد، استفاده نمی کنند.

هم چنین بخوانید: روش‌های تمیز کردن کفش کتانی سفید

  • اجازه دهید مدتی محلول در بطری باشد

بطری را بر روی سینک بگذارید و اجازه دهید محلول یک شب درون بطری باشد. این کار شما باعث می شود که تمام باکتری هایی که در درز ها پنهان شده بودند و بوی نا مطلوبی به خود گرفته بودند، از بین بروند.

  • بطری را بشویید

صبح محلول را دور بریزید سپس درون بطری آب بریزید و آن را تکان دهید سپس دوباره آب را دور بریزید. اگر هنوز بطری شما مقداری بو می دهد و می خواهید بیشتر تمیز شود، می توانید از آب گرم و مسواک استفاده کنید.

  • بطری را خشک کنید

بگذارید بطری خشک شود. بهترین روش خشک کردن، با هوا است. صبور باشید و اجازه دهید آب های داخل بطری تبخیر شوند. هنگامی که بطری خشک شد قبل از استفاده مطمئن شوید که دیگر بو نمی دهد.

با رعایت نکات گفته شده، می توانید مراقب سلامتی خود و محیط زیست باشید. همچنین می توانید پول خود را با نخریدن بطری های مکرر، ذخیره کنید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *