بررسی خصوصیات کرم ضد آفتاب و روش استفاده از آن

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کلید حفاظت از پوست شما کرم ضد آفتاب است. تحقیقات نشان داده است اگر فقط ۵ آفتاب سوختگی بر روی پوست شما ایجاد شود، خطر گرفتن ملانوما دو برابر می شود. اگر از ضد آفتاب به درستی استفاده کنید، بسیار در برابر سرطان پوست ایمن تر خواهید شد.

اگر نگران پوست خود هستید و می خواهید از آن به خوبی مراقبت کنید، با weloveit همراه باشید.

SPF بالاتر، به معنای محافظت طولانی مدت تر نیست

SPF 30 ، ۹۷ درصد از پوست شما حفاظت می کند؛ اما SPF 50  و SPF 100، با وجود اینکه SPF های آنها تفاوت زیادی با SPF30 دارد به ترتیب ۹۸ و ۹۹ درصد از پوست حفاظت می کنند. آیا شما حاضرید سرمایه زیادی را تنها برای ۱ درصد بدهید؟

به یاد داشته باشید که شما برای محاظت از پوست خود فقط به SPF ۳۰ نیاز دارید.

ضد آفتاب تاثیری بر برنزه نشدن ندارد

کرم ضد آفتاب از رسیدن اشعه خطرناک UV به پوست شما جلوگیری می کند. اگر شما می خواهید برنزه شوید، بدانید که کرم ضد آفتاب تاثیری بر کار شما ندارد.

زیر آفتاب بودن بیش از حد معمول می تواند باعث شود که DNA ملانین بیشتری را تشکیل دهد. متخصصان می گویند برنزه شدن به صورت طولانی در زیر آفتاب، به بافت های پوستی آسیب می رساند حتی اگر از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

ضد آفتاب جذب ویتامین D  را متوقف نمی کند

بعضی از افراد فکر می کنند چون کرم ضد آفتاب از اشعه خطرناک  UV جلوگیری می کند، مانع رسیدن ویتامین D به پوست هم می شود. اما این یک تفکر اشتباه است؛ زیرا باعث می شود حتی ویتامین بیشتری به پوست شما برسد. مقدار ویتامینی که به پوست شما زمانی که کرم ضد آفتاب زده اید با زمانی که استفاده نکرده اید، برابر می رسد.

شما نباید از یک لایه نازک از ضد آفتاب استفاده کنید

شاید شما هم از آن دسته از افراد هستید که فقط در نقطه های خاصی کرم می زنید یا یک لایه بسیار نازک استفاده می کنید؛ در حالیکه باید دو دفعه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و به خوبی به تمام صورت بزنید تا کامل صورت را بپوشاند.

هم چنین بخوانید: چگونه از ضد آفتاب درست استفاده کنیم؟

هیچ ضد آفتابی به عنوان ” ضد آب ” وجود ندارد

بعضی از شرکت ها، ضد آفتاب های ورزشی خود را “ضد آب” می نامند؛ اما هیچ نوع ضد آفتابی، ضد آب نیست.

بر روی جعبه آنها نوشته شده است که هر کرم ضد آفتابی چه مدت  طول می کشد تا بعد از خوردن آب به پوست، تاثیر خود را از دست بدهد. معمولا کرم های ضد آفتاب خیلی قوی ۸۰ دقیقه و قوی ۴۰ دقیقه در آب دوام می آورند.

شما هنگامی که می خواهید به استخر رو باز بروید، حتما ضد آفتاب بزنید و مدام آن را تمدید کنید.

ممکن است به ضد آفتاب حساسیت داشته باشید

برخی از افراد معتقدند که به کرم ضد آفتاب حساسیت دارند. در کرم های ضد آفتاب مواد های به خصوصی مانند دی بنزوئیل متان، بنزوفنون-۳، اکسی بنزن و … وجود دارد که ممکن است شما به آنها حساسیت دارید. در این مواقع حتما به پزشک مراجعه کنید. آنها به شما کرم ضد آفتابی مطابق با پوستتان خواهند داد.

ضد آفتاب یکی از مهم ترین وسیله ی شخصی و ضروری است که هرکسی آن را باید داشته باشد و هر کجا که می خواهد برود، با خود ببرد. به یاد داشته باشید که این کرم می تواند از سرطان پوست که امروزه بسیار شایع شده است، تا مقداری جلوگیری کند.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *