اهمیت اولویت قرار دادن خود در موفقیت و بهره وری

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

آیا با اهمیت اولویت قرار دادن خود آشنا هستید؟ معمولا خودتان را در اولویت قرار می دهید یا دیگران را مقدم می شمارید؟ عقیده عمومی متمرکز بر این است که بیشتر از آنچه که خودتان می خواهید انجام دهید، در زندگی خود به دیگران اهمیت بدهید. به شما یاد داده اند که فداکاری کنید و نیازهای خود را در درجه دوم قرار دهید زیرا به این ترتیب فرد بهتری خواهید شد. با این حال ، خود را در اولویت قرار ندادن ، شما را از رسیدن به اهداف و انجام کارهای بیشتر بازمی دارد.

اگر این به نظر آشناست ، احتمالا شما برای تحقق اهداف خود تمام روز سخت کار می کنید. در طول لحظات تمرکز خود ، درخواست هایی از دیگران و درخواست هایی که حواستان را پرت می کند خواهید داشت. شما هر روز با لیست کارهایی که می خواهید انجام دهید شروع می کنید، تا وقتی که به پایان روز خود می رسید ، متوجه می شوید که مواردی را که می خواستید کامل نکرده اید. اگر بخواهید زمان خود را تجزیه و تحلیل کنید ، می بینید که دلیل آن این است که شما دائماً حواس پرت می شوید.

بین خودخواه بودن و خودمحور بودن تفاوت معناداری وجود دارد. واقعیت این است که شما بیشتر از آنچه که به اهداف و چشم انداز خود نسبت به آینده اهمیت دهید، به دیگران اهمیت می دهید. با عدم اولویت قرار دادن خود ، اهداف شما فرعی می شوند.

در اینجا شش دلیل مهم وجود دارد که چرا همه باید اهمیت اولویت قرار دادن خود را درک کنند. کلید کار بیشتر با مراقبت از خود و اولویت قرار دادن خود آغاز می شود.

اهمیت اولویت قرار دادن خود در موفقیت و بهره وری

محدوده مورد نظر خود برای تمرکز را ایجاد کنید، خود را در اولویت قرار دهید و به اهداف خود بپردازید

انجام دادن مواردی که به شما کمک می کند کارهای بیشتری انجام دهید و اهداف خود را دنبال کنید، کمی زمان بر است. برای اینکه هر روز از خواب بیدار شوید و سخت کار کنید به انرژی ، پهنای باند و شفافیت ذهنی نیاز دارید.

اولویت قرار دادن خود ، به شما امکان می دهد مسیر موفقیت را ببینید. افراد زیادی اهداف خود را انجام نمی دهند زیرا اهداف آنها در مشغله مراقبت از دیگران گم می شود. این به یک عادت منفی و روشی راحت برای زندگی تبدیل می شود.

زندگی به ندرت مطابق انتظار پیش می رود و در حالی که در حال انجام اهداف خود هستید ، عقب گردهای غیر منتظره ای را تجربه خواهید کرد. برای مقاومت در برابر آن لحظات ناامیدکننده و همچنان حفظ انگیزه برای رسیدن به اهداف خود ، به پهنای باند و قدرت ذهنی نیاز دارید.

قسمت حیاتی موفقیت این است که شما روی اهداف خود کار می کنید

هنگامی که در حال کار بر روی آنچه می خواهید برای بهتر شدن خود انجام دهید هستید ، می توانید بر آنچه برای رسیدن به آنجا لازم است متمرکز باشید. شما یاد می گیرید که به هر چیزی که مسیر شما را از بین ببرد ، نه بگویید ، و این باعث ایجاد فضا و زمان بیشتر برای کار در مورد آنچه شما نیاز دارید می شود. از طریق اولویت قرار دادن خود پهنای باند مناسب ایجاد کنید.

هم چنین بخوانید: ۸ مورد از بهترین کتاب های خودشناسی برای بهبود تفکر

انرژی متمرکز منجر به بهره وری بیشتر می شود

بی نظمی بر بهره وری تأثیر می گذارد. وقتی احساس می کنید به جهات مختلف کشیده شده اید ، نمی توانید تمرکز کنید و انرژی مورد نیاز برای تولید مداوم را ایجاد کنید. ذهن پراکنده منجر به اهداف نیمه تمام می شود.

ما می دانیم که در تعیین هدف ، به یک برنامه نیاز داریم. این طرح باید حول آنچه شما می خواهید به انجام برسانید باشد. اولویت قرار دادن خود به شما امکان می دهد طرحی ایجاد کنید که مبتنی بر اقدامات خاص و مراحلی باشد که برای دستیابی به اهداف تان است.

همانطور که شما به صورت سازمان یافته اقدام می کنید ، این امر منجر به بهره وری بیشتر می شود زیرا تمرکز و انرژی شما در اطراف اهدافی است که می دانید به شما کمک می کند تا بهتر باشید و به موفقیت بیشتری برسید. شما وقتی انرژی لازم برای انجام این کار را دارید به سادگی کارهای بیشتری انجام می دهید.

اولویت قرار دادن خود باعث ایجاد وضوح در مورد مرزهایی می شود که باید تعیین و نگهداری کنید

در اعماق وجود خود می دانید که به جای بله گفتن ، چه موقع باید نه بگویید. وقتی که با هر چیزی موافقت می کنید که باعث از بین رفتن تمرکز شما شود ، در درون شما را آزار می دهد. اولویت قرار دادن خود و اهداف به شما کمک می کند تا به دلیل تمرکز شدید ، مرزها را تعیین کرده و آن ها را حفظ کنید.

همیشه تلاش ها و درخواست هایی برای وقت و توجه شما وجود دارد. همانطور که شروع به ساختن خود و موفقیت بیشتر می کنید ، دیگران متوجه این موضوع می شوند. این امر تقاضای انرژی و تمرکز شما را به همراه خواهد داشت. اگر به این درخواست ها تن دهید ، پهنای باند لازم را برای کار مداوم بر روی اهداف خود نخواهید داشت.

تعیین مرز بخشی جدایی ناپذیر از تعیین هدف و زندگی سالم است. شما باید در مورد آنچه که اجازه می دهید و در زندگی تحمل نمی کنید محکم باشید. طبیعت انسان تمایل به خشنودی مردم دارد اما وقتی روی خشنودی دیگران تمرکز کنید ، خودتان را راضی نمی کنید.

اهداف و چیزهایی که می خواهید در زندگی خود انجام دهید را در اولویت قرار دهید. این نکته عملی است که باید درک کنید. این زندگی شماست و تمرکز باید بر روی آنچه می خواهید در آن زندگی به دست آورید باشد. از اولویت قرار دادن خود برای روشن کردن اینکه چه مرزهایی باید تعیین شود استفاده کنید و مطمئن شوید که این مرزها را محکم نگه دارید.

بهره وری پایدار با داشتن هیجان در مورد کاری که روی آن کار می کنید اتفاق می افتد

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد اهداف خود را انجام ندهند ، اما یکی از دلایلی که اغلب به آن فکر نمی شود نداشتن هیجان است. وقتی تمام وقت خود را صرف کارهایی می کنید که شما را خسته می کنند ، با هر ثانیه بهره وری شما کاهش می یابد.

اجازه دادن به این که شرایط بیرونی اهداف شما را دیکته کند، منجر به عدم هیجان می شود. با تمرکز نکردن در مورد اولویت قرار دادن خود ، محیطی ایجاد نمی کنید که در آن برای انجام اهداف خود هیجان زده شوید. برای تحقق اهداف قابل توجه و بهره وری خود ، در طی یک دوره زمانی طولانی ، کار سختی لازم است. برای غلبه بر شکست ها و تمرکز، به انرژی و پهنای باند نیاز دارید.

اولویت قرار دادن خود به شما امکان می دهد اهداف چالش برانگیزی تعیین کنید ، اما نتیجه هیجان انگیز است. اگر به آنچه در حال کار هستید نگاه کنید و هیجان انگیز نباشد ، پایداری نخواهید داشت. کمبود انگیزه باعث کاهش بهره وری شما می شود.

شما یک انسان هستید ، نه یک ماشین. مواردی در زندگی شما وجود خواهد داشت که قسمت مهیجی از این روند نیستند ، اما باید تعادل بین کار و زندگی وجود داشته باشد. تعادل کار و زندگی زمانی اتفاق می افتد که قسمت زندگی از اولویت برابر برخوردار باشد. اولویت بندی آنچه می خواهید، تعادل ایجاد کرده و بهره وری را تقویت می کند.

هم چنین بخوانید: چگونه وقت گذاشتن برای خود ، باعث موفقیت می شود؟

از بین بردن انتظارات بیرونی از نظر ذهنی و عاطفی آزاد است

با اولویت قرار دادن خود ، خواهید فهمید که شما مسئول زندگی خود هستید ، و این شامل بهزیستی ذهنی شما می شود.

اولویت قرار دادن خود به شما کمک می کند تا ببینید که باید انتظارات دیگران را کنار بگذارید. این زندگی شماست و شما باید به بهترین وجهی که صلاح می دانید زندگی کنید. برای شما مهم است که لحظات ارزشمندی را که در این کره خاکی دارید ، صرف اهداف خود و چیزهایی کنید که به شما کمک می کنند زندگی بهتری داشته باشید.

وقتی انتظارات بیرونی از آنچه باید انجام دهید و نحوه انجام آن ها را رها کنید ، پهنای باند را آزاد می کند و وضوح ذهنی را برای بهره وری ایجاد می کنید. وقتی باری که دیگران از شما انتظار دارند را کنار بگذارید ، وقت آن می رسد که وقت خود را همانطور که دوست دارید بگذرانید.

انتظارات دیگران از زندگی شما لازم نیست بخشی از برنامه شما باشد. این وظیفه شماست که اهدافی را تنظیم کنید که به شما کمک می کنند زندگی آزاد داشته باشید و وقت خود را دقیقاً همانطور که دوست دارید صرف کنید. با رها کردن انتظارات دیگران و تمرکز بر روی خود، اولویت قرار دادن خود را تمرین کنید.

بهینه سازی و اولویت قرار دادن خود باعث ایجاد هر زمینه ای در زندگی شما می شود

شما احتمالاً در حال انجام اهداف خود هستید زیرا می خواهید به بهترین نسخه از خود تبدیل شوید و زندگی ای را ایجاد کنید که آزادی بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد. مسیر رسیدن به درآمد بیشتر ، روابط بهتر ، مسافرت بیشتر و سایر مواردی که می خواهید انجام دهید از طریق بهینه سازی خود و زندگی مولد اتفاق می افتد.

بهینه سازی خود، به شما کمک می کند تا در سایر زمینه های زندگی خود بهتر باشید. کلید بهینه سازی خود با اولویت بندی بیشتر از کلمات ، شروع می شود. وقتی از مکانی که خود شما در اولویت هستید اقدام کنید ، انرژی و ظرفیت لازم را برای فشار بیشتر برای مدت طولانی خواهید داشت.

با تمرکز بر بهینه سازی خود و همه کارهایی که می خواهید انجام دهید ، خود را در اولویت قرار دهید. ممکن است همه چیز درون شما برای کمک به دیگران فریاد بزند ، اما نمی توانید آنچه را ندارید به دیگران بدهید.

جمع بندی اولویت قرار دادن خود

وقت آن است که بهتر از خود مراقبت کنید. وقت آن است که خود را به عنوان مهمترین هدف در نظر بگیرید زیرا همیشه باید چنین باشد. آنچه می خواهید انجام دهید و مسیر رسیدن به آن باید قبل از اینکه به دیگران فکر کنید ، در اولویت باشد.

اگر اجازه دهید ، خواسته ها و انرژی دیگران می تواند شما را از خط خارج کند. اولویت قرار دادن خود به معنای این است که شما تعیین کنید که مرزهای شما کجا تعیین خواهد شد و اجازه ندهید دیگران این مرزها را نقض کنند. شما احتمالاً بیشتر وقت خود را صرف این مرحله کرده اید و روی افراد دیگر و شرایط خارج متمرکز شده اید. وقت آن است که یک دوره زمانی اختصاص داده شده خود را در اولویت قرار دهید. شما سزاوار یک زندگی مولد هستید.

شما همیشه می توانید به دیگران کمک کنید و در کنار کسانی باشید که به شما احتیاج دارند اما در حالی که خود را در اولویت خود قرار می دهید. این وضعیتی است که می توانید از نظر استراتژیک به آن ها کمک کنید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *