انتظار از دیگران ؛ ۱۸ مورد که نباید توقع داشته باشیم

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اکثر ما وقتی انتظارات مان برآورده نمی شود، ناامید می شویم. گاهی اوقات ما انتظار از دیگران داشتیم و فکر می کردیم ممکن است کسی باشد، کاری انجام دهد و اگر آنها این کار را انجام ندهند، طبیعتاً ناامید می شویم.

اما اگر می خواهید موفق باشید، مهم است که بدانید اگر حاضر به انجام کاری نیستید، از کسی نیز انتظار نداشته باشید که آن کار را انجام دهد. در این مقاله، ۹ نکته وجود دارد که اگر قصد دارید موفق شوید، باید آنها را رها کنید و انتظار از دیگران نداشته باشید.

فهرست مطالب

۱. انتظار نداشته باشید که دیگران با گفته های شما موافق باشند

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که انتظار دارید دیگران همیشه با گفته های شما موافق باشند … آماده رویایی با نا امیدی های زیادی باشید. اکثر مردم افکار و عقاید شخصی دارند و این انتظارکه همیشه با نظرات شما موافق باشند، امری غیرعادی است. تلاش کنید با داده ها، تحقیقات و حقایق آن هارا ترغیب کنید اما تصور نکنید که با انتظار از دیگران آنها همیشه، یا باید با نظرات شما موافق باشند.

۲. انتظار نداشته باشید دیگران شما را تشویق کنند، وقتی خودتان را تحقیر می کنید

انتظار از دیگران ؛ شما نمی توانید انتظار داشته باشید دیگران با شما شایسته برخورد کنند وقتی با خودتان چنین رفتاری ندارید. همه ما اشتباه می کنیم، همه ما درگیری هایی داریم و همه ما پشیمان می شویم. اما شما اشتباه نیستید، شما دلیل درگیری خود نیستید؛ شما اکنون با قدرت و اراده برای شکل دادن به زندگی خود اینجا هستید. خودتان را تشویق کنید و قدرت خودتان را ببینید – در این صورت می توانید انتظار داشته باشید که دیگران نیز شما را تشویق کنند.

۳. انتظار نداشته باشید دیگران به شما احترام بگذارند، وقتی به خودتان احترام نمی گذارید

احترام از خودتان شروع می شود، بنابراین اگر می خواهید دیگران به شما احترام بگذارند، باید آنچه را که برای احترام به خود لازم دارید انجام دهید – یعنی به روشی زندگی کنید که عزت نفس شما را نشان دهد. آیا همانگونه که با خود صحبت می کنید با یک دوست محترم صحبت می کنید؟ رفتار شما با خودتان، معیاری برای برخورد دیگران با شماست.

هم چنین بخوانید: برای درمان اضطراب اجتماعی چه کنیم؟

۴. انتظار نداشته باشید که دیگران به شما بگویند چه کاری باید انجام دهید، وقتی خودتان هیچ تصوری از آنچه که می خواهید ندارید

اگر می خواهید زندگی ارزشمندی داشته باشید و از محدوده درونی خود پیروی کنید، نمی توانید انتظار داشته باشید که شخص دیگری به شما بگوید که چه می خواهید. میل و اشتیاق به آن چه که می خواهید باید ابتدا از طرف شما صورت بگیرد. شما باید انفعال را کنار بگذارید و از عقاید خود کمک بگیرید تا بتوانید بفهمید که چه می خواهید و چرا آن را می خواهید. هیچ کس دیگری نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد.

۵. انتظار نداشته باشید افراد بمانند، وقتی آماده رفتن هستند

بعضی از افراد وارد زندگی شما می شوند و می مانند، اما افراد زیادی می آیند و می روند – و شما باید بدانید که چگونه افرادی را که می روند، رها کنید. آنهایی که می مانند، افرادی که در لحظات خوب و بد کنار شما می ایستند، در زندگی شما نقش مهمی دارند. و حتی مواقعی وجود دارد که باید به تنهایی بایستید – که نه تنها تجربه سرگرم کننده، بلکه تجربه ایی است که به شما مقاومت و قدرتمند بودن را می آموزد. غالباً، پایان خوش فقط رها کردن است.

۶. انتظار نداشته باشید دیگران بدانند که شما به چه چیز فکر می کنید، وقتی افکارتان را بیان نمی کنید

اگر نتوانید افکارتان را بیان کنید نمی توانید انتظار داشته باشید که دیگران بدانند که به چه فکر می کنید. درک افکار مهمتر از جلب نظر دیگران است. با خودتان صادق باشید – در مورد آنچه فکر می کنید. آنچه احساس می کنید، آنچه می خواهید. سپس می توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

۷. انتظار نداشته باشید که دیگران همه مشکلات را برطرف کنند، وقتی خودتان نمی توانید راه حلی پیدا کنید

اینکه ندانید چگونه مشکلات را برطرف کنید، عیب نیست. سرزنش دیگران به دلیل عدم توانایی آن ها در رفع مشکل، عیب است. وقتی دیگران را سرزنش می کنید، از توانایی خودتان استفاده نمی کنید. وقتی انتظار دارید آنها همه مشکلات را برطرف کنند، قدرت خودتان به آن ها واگذار می کنید.

۸. انتظار نداشته باشید وقتی برای خودتان را ارزش قائل نمی شوید، دیگران شما را در اولویت قرار دهند

اگر برای خودتان ارزش قائل نیستید و از خودتان حمایت نمی کنید، نه تنها به شدت خودتان را ضایع می کنید بلکه نشان می دهید که حتی ارزش رویایی با مشکلات را ندارید. با خودتان به گونه ایی رفتار کنید که گویی ارزشمند هستید و دیگران نیز از این روش پیروی می کنند.

۹. انتظار نداشته باشید که دیگران شما را ببخشند، وقتی خودتان را نمی بخشید

انتظار از دیگران ؛ اگر انتظار دارید دیگران شما را ببخشند اما هنوز خودتان را نبخشیده اید، ابتدا یاد بگیرید که خودتان را ببخشید و دو اتفاق شگفت انگیز اتفاق رخ خواهد داد: دیگران یاد می گیرند که شما را ببخشند، و شما نیز یاد می گیرید دیگران را ببخشید.‌

۱۰. توقع نداشته باشید دیگران کامل باشند

انتظار از دیگران؛ اگر چنین طرز فکری داشته باشید، همیشه ناامید خواهید شد. مردم هرگز انتظارات شما را برآورده نخواهند کرد. مشکلی ندارد که از دیگران انتظار زیادی داشته باشید، اما درک کنید که آنها شکست می خورند و اما، هنوز هم تلاش می کنند. درک کنید و انتظار کمال نداشته باشید.

۱۱. توقع نداشته باشید افراد با شکست مواجه شوند

در مقابل، اگر همیشه انتظار دارید مردم شکست بخورند، به آنها فرصت نمی دهید که موفقیت را تجربه کنند. اطرافیان را تشویق کنید. به آنها کمک کنید، به آنها بیاموزید. آن ها اینگونه رشد می کنند و قادر به انجام کارهای سخت خواهند‌ شد.

هم چنین بخوانید: چگونه صبور باشیم؟ معرفی راهکارهای صبر بیشتر

۱۲. توقع نداشته باشید دیگران هزینه های شمارا بپردازند

مسائل مالی شما بر عهده خودتان است. نباید انتظار داشته باشید که مردم هزینه سرگرمی، قبض ها یا حتی مواد غذایی شما را پرداخت کنند. مسائل مالی خود را کنترل کنید. پس از بودجه بندی، به آن پایبند باشید. چون همه دوستانتان برای ناهار بیرون می روند به این معنا نیست که شما هم مجیور هستید آن ها را همراهی کنید. بین نیازها و خواسته ها تفاوت هایی وجود دارد – اگر چیزی نیاز دارید، پس انداز کنید. انتظار نداشته باشید که دوستان یا خانواده تان در این زمینه به شما کمک کنند و هزینه آن را بپردازند.

۱۳. توقع نداشته باشید که کارها همیشه بد پیش بروند

اگر به بدشانسی که با آن مواجه شدید فکر می کنید، نباید انتظار داشته باشید که همه کارها بد پیش بروند. مثبت ماندن را یاد بگیرید. اگر به دنبال موارد مثبت بگردید، آنها را پیدا خواهید کرد، و برای موارد بد نیز به همین صورت است. اگر تمام تمرکز شما روی موقعیت هایی باشد که هرگز به خواسته شما تبدیل نمی شوند، پس هرگز چنین نخواهند شد.

۱۴. توقع نداشته باشید در همه چیز عدالت وجود داشته باشد

زندگی همیشه عادلانه نیست. گاهی اوقات با وجود زحمت و تلاش تان به رسمیت شناخته نمی شوید و پاداش نمی گیرید. یاد بگیرید که با ارائه تمام تلاش خود مشکلی نداشته باشید و در ازای آن منتظر چیزی نباشید.

۱۵. توقع نداشته باشید که کارها آسان باشند

اگر فقط ساده ترین کارها را انجام دهید، هرگز کار بزرگی انجام نخواهید داد. زندگی دشوار است. سختی ها زمانی رخ می دهند که احساس آمادگی برای آنها ندارید. اما بدانید که می توانید قوی بمانید و کارهای سخت انجام دهید. هر چیزی که در زندگی ارزش دستیابی به آن را داشته باشد، به تلاش، سخت کوشی و خویشتن داری نیاز دارد. اگر فقط برای متوسط ​​بودن تلاش می کنید، این همان چیزی است که شما همیشه خواهید داشت.

۱۶. توقع نداشته باشید همه چیز رایگان به دست آید

انتظار از دیگران ؛ اگر در زمینه ایی که می خواهید تلاش نکنید، به نتیجه دلخواه خود نمی رسید. اگر می خواهید وزن کم کنید، باید با تغذیه سالم و ورزش تغییراتی ایجاد کنید. شما نمی توانید هر آنچه را که می خواهید بخورید و هنوز عالی به نظر برسید. اگر چیزی می خواهید، باید بیشتر تلاش کنید تا به آن برسید.

۱۷. توقع نداشته باشید دیگران تغییر کنند

افراد عاداتی دارند. ما دوست داریم همه چیز ثابت باشد. راحت است. ما می توانیم تغییر کنیم اما زمان می برد. اگر می خواهید شخص دیگری تغییر کند، باید از خودتان شروع کنید. شما فقط می توانید خودتان را تغییر دهید و قادر به تغییر فرد دیگری نخواهید بود و اگر این امر را درک کنید، زندگی شما بسیار شادتر خواهد شد

۱۸. توقع نداشته باشید که افراد همه چیز را بخاطر شما رها کنند

شما تنها کسی نیستید که روزهای بدی را سپری می کند. شاید دوستان و اعضای خانواده کسانی باشند که وقتی شرایط زندگی سخت می شود، می توانند به شما کمک کند اما از این روابط سو استفاده نکنید. یاد بگیرید که از خود مراقبت کنید. مستقل بودن مفید است. شما نباید پافشاری کنید که همه کارها را به تنهایی انجام دهید، اما دوستان و اعضای خانواده خود را در موقعیتی قرار ندهید که بخاطر کارتان، از وقایع مهم زندگی خود غافل شوند.

انتظار از دیگران برای متعادل کردن زندگی است. شما باید بدانید که چه زمانی بیش از حد توقع دارید و چه زمانی می توانید بیشتر درخواست کنید. ممکن است سخت باشد اما همه ما باید انتظارات غیر واقعی خود را کنار بگذاریم و یاد بگیریم که زندگی سالم تر و شادتری داشته باشیم.

منبع: INC و LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *