افسردگی شدید را با ۸ علامت آن بشناسید

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

افسردگی شدید، می‌تواند علائمی فراتر از ناراحتی و بی حوصلگی داشته باشد. چگونه متوجه شویم که افسردگی ما معمولی یا شدید است؟ در ادامه با ما با معرفی علائم افسردگی شدید همراه باشید.

رد کردن دعوت برای حضور در جمع

افسردگی شدید بسیار شبیه به افسردگی معمولی است. افسردگی عادی ممکن است شما را ناامید کند، اما افسردگی شدید می تواند کیفیت زندگی شما را به طور جدی خراب کند و شور و شوق شما را برای کار، مدرسه، خانواده و حتی فعالیت های اجتماعی کاهش دهد. تغییر در میزان حضور در فعالیت های اجتماعی می تواند یکی از اولین نشانه های هشدار دهنده باشد.

نه گفتن

افراد دارای افسردگی شدید هم چنان به سر کار می روند و با مردم گفت و گو می‌کنند، اما در خارج از محل کار، ممکن است با دوستان خود به گردش نروند و بهانه تراشی کنند. این گونه افراد هم چنین تا حدودی منزوی خواهند شد و روابط عاطفی آنها کمتر می شود.

هم چنین بخوانید: چرا هر چند مدت یکبار بدون هیچ دلیلی احساس افسردگی می کنیم؟

مشکل سلامتی

مشکلات سلامتی می تواند افسردگی را به دنبال داشته باشد. مسائلی مانند دیابت یا سرطان، باعث ایجاد استرس و تنش می شود که می تواند منجر به افسردگی شود. از طرف دیگر، افسردگی می تواند ایمنی بدن را کاهش داده و شما را نسبت به بیمار شدن آسیب پذیرتر کند.

برنامه خواب متفاوت

خواب

مسائلی مانند خروپف بیش از حد و خودزنی در خواب می‌توانند علائم هشدار دهنده باشند. خواب خوب یکی از نکات کلیدی و مهم برای داشتن سلامت روان است.

نگرانی و اضطراب

اضطراب فقط به ترس محدود نمی شود، بلکه این بیماری می تواند خود را از چندین طریق بروز دهد و ممکن است فرد بی قراری ، سردرگمی و احساس درد در معده خود را تجربه کند.

افسردگی شدید

شخصیت موفق داشتن

افراد مرفه و فرهیخته ، به طرز شگفت انگیزی بیشتر از سایر افراد به افسردگی شدید مبتلا هستند. آن ها از مزایای آموزش و وضعیت عالی برخوردار هستند ، اما اغلب می توانند شغل استرس زای بزرگی داشته باشند. این گونه افراد نمی توانند از تمام نیازهای خود پشتیبانی کنند.

بداخلاق بودن

تحریک پذیری یکی دیگر از علائم شایع افسردگی شدید است و به گفته دکتر لاندو به ویژه برای زنان مشکل ساز است و زنان بیشتر می توانند تحریک و افسرده شوند.

سابقه خانوادگی

طبق نظرکارشناسان، دانستن تاریخچه خانوادگی برای پیش بینی و تشخیص افسردگی ضروری است. مطالعات نشان می دهند که هرچه بستگان بیشتری مبتلا به اختلالات خلقی شده اند ، احتمال ابتلای آن برای شما هم بیشتر است. تغییرات زندگی و استرس می تواند تمایل بیولوژیکی شما را به افسردگی سوق دهند ، بنابراین دانستن تاریخچه شما می تواند به شما کمک کند نه تنها آینده خود را پیش بینی کنید ، بلکه آن را شکل دهید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *