افسردگی خندان چیست؟ چگونه آن را درمان کنیم؟

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

اگرچه افسردگی خندان یک تشخیص بالینی نیست ، اما برای بسیاری از افراد یک مشکل واقعی است. به طور معمول ، افسردگی خندان هنگامی رخ می دهد که افرادی که افسردگی را تجربه می کنند علائم خود را پنهان می کنند. آن ها پشت خندان پنهان می شوند تا دیگران را متقاعد کنند که خوشحال هستند.

در نتیجه ، این نوع افسردگی غالباً قابل شناسایی نیست زیرا وقتی بیشتر افراد فردی افسرده را تصور می کنند ، به کسی فکر می کنند که واقعاً غمگین به نظر می رسد یا بسیار گریه می کند. و گرچه درست است که غم و اندوه و گریه های غیر قابل توجیه از ویژگی های معمول افسردگی است ، اما همه وقتی افسرده هستند غمگین به نظر نمی رسند.

افراد مبتلا به افسردگی خندان اغلب از دنیای خارج خوشحال به نظر می رسند و افسردگی خود را مخفی نگه می دارند.

هم چنین بخوانید: علت افسردگی بدون دلیل چیست؟

علائم و نشانه های افسردگی خندان

علائم و نشانه های افسردگی خندان

این که آیا شما کسی هستید که سخت تلاش می کند تا وانمود کند که خوشحال است ، یا عزیزی دارید که گمان می کنید درد خود را پنهان کرده است ، درک افسردگی خندان می تواند به شما کمک کند اقدامات مثبتی انجام دهید. در این مطلب مروری داریم بر علائم و نشانه های افسردگی خندان.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که تقریباً ۲۶۵ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به افسردگی هستند. افراد مبتلا به افسردگی خندان ممکن است بسیاری از علائم کلاسیک افسردگی را تجربه کنند ، از جمله غم عمیق ، عزت نفس پایین ، و تغییر در زندگی روزمره برخی از این علائم ممکن است برای دیگران قابل مشاهده باشد ، در حالی که علائم دیگر ممکن است به صورت خصوصی حفظ شوند.

افراد مبتلا به افسردگی خندان واقعاً سخت کار می کنند تا علایم خود را پنهان کنند. به همین دلیل ، مهم است که به دنبال نشانه های کمتر آشکار دیگری باشید که نشان می دهد مشکلی وجود ندارد ، مانند تغییر در عادت ها ، خستگی و از دست دادن علاقه به چیزهایی که قبلاً از آن ها لذت می بردند.

علایم احتمالی افسردگی خندان

تغییر در اشتها: در حالی که برخی از افراد در هنگام افسردگی بیش از حد غذا می خورند ، دیگران اشتهای خود را از دست می دهند . تغییر وزن در هر نوع افسردگی شایع است.
تغییرات در خواب: برخی از افراد وقتی افسرده هستند می خواهند مدام بخوابند. دیگران نمی توانند بخوابند و ممکن است بی خوابی یا تغییرات عمده ای در عادات خواب این افراد مشاهده کنند ، مانند شب بیدار ماندن خوابیدن در روز.
احساس ناامیدی: گناه ، بی ارزشی و احساس ناامیدی هم جزو علایم رایج است .
از دست دادن علاقه به فعالیت ها: افراد مبتلا به افسردگی خندان ممکن است علاقه ای به فعالیت هایی نداشته باشند که معمولاً از آن ها لذت می برند.

با وجود این علائم و نشانه ها ، افراد مبتلا به افسردگی خندان هنوز هم به نظر می رسد عملکرد بالایی دارند. آن ها ممکن است یک کار ثابت را نگه دارند و به زندگی اجتماعی فعال خود ادامه دهند. حتی ممکن است شاد و خوش بین به نظر برسند. به همین دلیل ، مهم است که در مورد مسائل بهداشت روان به روشی باز صحبت کنید. با این کار ممکن است به آنها جرات داده شود تا در مورد احساساتشان راحت صحبت کنند.

هم چنین بخوانید: خستگی و افسردگی چه ارتباطی با هم دارند؟

چرا افراد افسردگی خود را پنهان می کنند؟

چرا افراد افسردگی خندان خود را پنهان می کنند؟

غیر معمول نیست که افراد افسردگی خود را خصوصی نگه می دارند. از تمایل به حفظ حریم خصوصی خود گرفته تا ترس از قضاوت توسط دیگران ، دلایل شخصی و شغلی زیادی وجود دارد که باعث می شود افراد علائم افسردگی خود را پنهان کنند. در اینجا نگاه دقیق تری داریم که چرا مردم افسردگی را مخفی نگه می دارند.

ترس از ناراحت کردن دیگران

افسردگی و احساس گناه دست در دست هم می دهند . در نتیجه ، بسیاری از افراد نمی خواهند دیگران را با مشکلات خود ناراحت کنند. این واقعیت ممکن است به ویژه در مورد افرادی که به مراقبت از دیگران عادت دارند بیش از این که دیگران از آنها مراقبت کنند، اتفاق بیفتد. آن ها به سادگی نمی دانند که چگونه درخواست کمک کنند ، بنابراین مشکلات خود را برای خود نگه می دارند.

خجالت کشیدن

برخی از افراد معتقدند که افسردگی یک نقص در شخصیت یا نشانه ضعف است. آنها حتی ممکن است این دروغ را باور کنند که باید بتوانند “از آن خارج شوند”. وقتی نمی توانند از افسردگی خارج شوند ، فکر می کنند مشکلی برایشان پیش آمده است. در نتیجه ، آن ها ممکن است از افسردگی احساس خجالت کنند زیرا فکر می کنند که باید خودشان بتوانند از پس آن برآیند.

انکار کردن

افسردگی خندان ممکن است ناشی از انکار فرد درمورد احساس افسردگی باشد. آن ها ممکن است فکر کنند تا زمانی که خندان می زنند ، نباید افسردگی داشته باشند. بسیاری از مردم نمی توانند اذعان کنند که ممکن است مشکلی در آن ها رخ دهد. برای آن ها آسان تر است که وانمود کنند که خوب هستند تا اینکه در مورد احساس واقعی خود صحبت کنند.

ترس از واکنش شدید

ترس از واکنش شدید در افسردگی خندان

بعضی اوقات افراد نگران عواقب شخصی و شغلی ناشی از افسردگی هستند. به عنوان مثال ، یک کمدین یا وکیل ممکن است نگران این باشد که کارفرمای آن ها به توانایی ایشان در انجام کارشان شک کند یا ممکن است کسی نگران این باشد که اگر شریک زندگی اش را آگاه از ابتلایش به افسردگی کند ، او را ترک خواهد کرد. بنابراین ، آن ها بیش از اینکه به خاطر افسردگی مورد قضاوت یا مجازات قرار گیرند ، پشت خندان پنهان می شوند.

نگرانی در مورد ضعیف نشان داده شدن

افراد مبتلا به افسردگی خندان اغلب می ترسند که دیگران در صورت بروز افسردگی از آنها سواستفاده کنند. آن ها نه تنها نگران این هستند که دیگران آنها را ضعیف و آسیب پذیر ببینند ، بلکه نگران این هستند که دیگران افسردگی شان را به عنوان اهرم فشار علیه آن ها استفاده کنند. آن ها ترجیح می دهند نمای بیرونی سختی داشته باشند تا اینکه اعتراف کنند که به کمک نیاز دارند.

احساس گناه

از آن جا که احساس گناه همراه با افسردگی است ، گاهی اوقات مردم احساس نمی کنند باید افسرده باشند. آن ها ممکن است فکر کنند زندگی خوبی دارند و نباید احساس بدی داشته باشند.

این افراد همچنین احساس می کنند که حتما کار اشتباهی انجام داده اند یا اینکه به نوعی مقصر افسردگی هستند. در نتیجه ، آنها احساس گناه می کنند و حتی گاهی اوقات از افسردگی خود خجالت می کشند. بنابراین آن ها آن را پشت خندان پنهان نگه می دارند.

دیدگاه های غیر واقعی از خوشبختی

شبکه های اجتماعی خوشبختی را به شکلی غیرواقعی به تصویر می کشند. بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی تصاویر افراد شاد را می بینند. در نتیجه ، آنها باور می کنند که تنها آنها هستند که با مشکلات بهداشت روان دست و پنجه نرم می کنند. آنها ممکن است بیش از هر زمان دیگری احساس انزوا کنند و این امر باعث می شود که مبارزات خود را پنهان کنند.

کمال گرایی

کمال گرایان غالباً در هنر کامل به نظر رسیدن تسلط دارند و از نظر بسیاری ، این به معنای پنهان کردن هر درد یا مشکلی است که آنها تجربه می کنند. در نتیجه ، اعتراف به افسردگی به معنای آن است که زندگی آنها بسیار کمرنگ است.

هم چنین بخوانید: انواع افسردگی ، بررسی علل، علائم و درمان آن ها

حقایق افسردگی که همه باید بدانند

خطر خودکشی

ممکن است شخص مبتلا به افسردگی خندان مبتلا به افسردگی با ویژگی های غیرمعمول باشد.

افسردگی اغلب باعث افکار مرگ و خودکشی می شود. اما گاهی اوقات ، افراد مبتلا به افسردگی بالینی از انرژی لازم برای ایجاد برنامه و پیگیری کامل خودکشی برخوردار نیستند. در حالی که هر فرد مبتلا به افسردگی در معرض خطر خودکشی است ، افراد مبتلا به افسردگی خندان ممکن است به دلیل عملکرد بالا در معرض خطر بالایی قرار بگیرند.

افراد مبتلا به افسردگی خندان اغلب انرژی کافی برای پیگیری افکار خودکشی دارند. علاوه بر این ، افراد مبتلا به افسردگی خندان نیز اغلب تحت درمان قرار نمی گیرند. و افسردگی درمان نشده ممکن است با گذشت زمان بدتر شود و احتمال خودکشی را افزایش دهد.

درمان افسردگی خندان

اما درست مانند سایر انواع افسردگی ، افسردگی خندان نیز قابل درمان است. درمان ممکن است شامل دارو ، گفتگو درمانی و تغییر سبک زندگی مانند رژیم غذایی و ورزش باشد.

اگر فکر می کنید ممکن است افسرده باشید، با پزشک خود صحبت کنید . توضیح دهید که اخیراً احساس افسردگی می کنید و برخی از علائمی را که تجربه می کنید توصیف کنید.

درمان افسردگی خندان

پزشک شما می تواند موارد بهداشت جسمی را که ممکن است در علائم شما نقش داشته باشد رد کند و می تواند در مراجعه به سایر ارائه دهندگان درمان ، مانند روان درمانگر یا روانپزشک ، کمک کند.

چگونه به شخص دیگری کمک کنیم

اگر فکر می کنید شخصی را که می شناسید افسردگی خندان دارد ، نگرانی های خود را بیان کنید. مسائل مربوط به بهداشت روان را عادی سازی کرده و با آن ها در مورد چگونگی کمک گرفتن صحبت کنید. پشتیبانی عاطفی و همچنین پشتیبانی عملی را ارائه دهید.

به عنوان مثال ، ممکن است شما به یک قرار ملاقات پزشکی بروید ، یا بسته به ماهیت رابطه خود ، حتی می توانید در یک قرار ملاقات با آنها شرکت کنید.

اگر یکی از عزیزان از کمک گرفتن امتناع ورزید ، ممکن است خودتان در فکر صحبت با یک درمانگر باشید. صحبت با دیگران می تواند به شما کمک کند تا استرس خود را کنترل کنید و در عین حال استراتژی هایی را تقویت می کند که می توانید برای کمک به شخصی که به او اهمیت می دهید استفاده کنید.

افراد مبتلا به افسردگی خندان غالباً غم و اندوه خود را با خندان و نمای بیرونی می پوشانند ، که برای مخفی کردن آشفتگی و رنج درونی آن ها طراحی شده است. اگر شما یا یکی از عزیزانتان علائم افسردگی را تجربه می کنید ، اما آن را از دیگران پنهان می کنید ، باید بدانید که کمک وجود دارد و امید به درمان بیماری وجود دارد.

اولین قدم را بردارید و به دنبال کمک باشید. با درمان و پشتیبانی مناسب ، لبخندی که در بیرون دارید به زودی با احساس شما در داخل مطابقت خواهد داشت.

منبع: VERYWELLMIND

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *