افراد درونگرا چه کسانی هستند و چه خصوصیاتی دارند؟

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

درونگرایی یک ویژگی شخصیتی است که با تمرکز بر احساسات درونی به جای منابع خارجی تحریک مشخص می‌شود . افراد درونگرا و برون گرایان اغلب از نظر دو متضاد افراطی دیده می‌شوند , اما حقیقت این است که اغلب مردم جایی در میانه قرار می‌گیرند . در حالی که درون گرایان ۲۵ تا ۴۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهند , هنوز تصورات غلط زیادی در مورد این نوع شخصیت وجود دارد . هم چنین مهم است که توجه داشته باشید که درون‌گرایی همان چیز به عنوان اضطراب اجتماعی یا خجالت نیست . یک فرد درون‌گرا بودن به این معنی نیست که شما از نظر اجتماعی نگران و یا خجالتی هستید .

افراد درون گرا چه کسانی هستند؟

درونگرایی یکی از ویژگی‌های شخصیتی اصلی است که در بسیاری از تئوری‌های شخصیت مشخص شده‌است . افراد درونگرا هستند تمایل دارند به سمت درونی گرایش پیدا کنند و یا بیشتر بر افکار , احساسات و حالات درونی تمرکز کنند تا تحریک خارجی . درونگرایی عموما به عنوان بخشی از یک زنجیره همراه با برون گرایی دیده می‌شود . درونگرایی نشان‌دهنده یک پایان مقیاس است در حالی که برون گرایی انتهای دیگر را نشان می‌دهد . اصطلاحات درون‌گرایی و برون گرایی ( که اغلب برون گرایی خوانده می‌شود ) از طریق کار کارل یونگ و بعدها تبدیل به بخش‌های اصلی دیگر نظریه‌های برجسته از جمله نظریه بزرگ ۵ شخصیت شد . بعد درون‌گرایی – برون گرایی نیز یکی از چهار حوزه‌ای است که به وسیله شاخص نوع مایرز – بریگز ( MBTI ) شناسایی شده‌است . با توجه به بسیاری از نظریه‌های شخصیت , هر فرد دارای درجه‌ای از درون‌گرایی و برون گرایی است . با این حال , مردم اغلب تمایل دارند که به یک راه یا طرف دیگر متمایل شوند . افراد درنگرا تمایل دارند آرام‌تر , محتاط و درنگرا تر باشند . بر خلاف برون گرایان که انرژی را از تعامل اجتماعی به دست می‌آورند , درون گرایان باید انرژی صرف در موقعیت‌های اجتماعی کنند . بعد از شرکت در مهمانی و یا صرف زمان در گروه بزرگی از مردم , درون گرایان اغلب احساس نیاز به ” شارژ مجدد ” را با صرف یک دوره زمانی تنها احساس می‌کنند .

افراد درونگرا چه خصوصیاتی دارند

علت درونگرایی

برای اینکه بدانید چرا برخی افراد درونگرا و برخی افراد برون گرا هستند ، درک نقشی که فیزیولوژی بدن شما بازی می کند مهم است. روشی که بدن شما به محیط بیرون پاسخ می دهد در تعیین سطح برونگرایی و درونگرایی شما نقشی اساسی دارد.

در سطح فیزیولوژیکی ، شبکه ای از سلول های عصبی واقع در ساقه مغز معروف به سیستم فعال کننده مشبک (RAS) وظیفه تنظیم سطح تحریک از جمله بیداری و انتقال بین خواب و بیداری را دارد.

RAS همچنین در کنترل میزان اطلاعاتی که بیدار هستید را کنترل می کند. هنگامی که با تهدیدات احتمالی در محیط مواجه شوید ، RAS سطح تحریک شما را افزایش می دهد تا بتوانید هوشیار و آماده برای مقابله با خطر باشید. هر فرد از نظر سطح برانگیختگی یک نقطه تنظیم اساسی دارد. برخی از افراد به طور طبیعی دارای نقطه تنظیم بسیار بالاتری هستند ، در حالی که دیگران دارای نقطه تنظیم بسیار کمتری هستند.

روانشناس هانس آیزنک اظهار داشت که می توان این سطوح برانگیختگی را یک پیوستار دانست. طبق نظریه برانگیختگی برون گرایی وی:

• ۱۵ درصد از افراد نقطه تعیین شده کمی دارند ، به این معنی که به طور طبیعی سطح تحریک آنها کم است

• ۱۵ درصد از افراد دارای تنظیمات بالا هستند ، به این معنی که آنها به طور طبیعی بیشتر تحریک می شوند

• ۷۰ درصد مردم جایی در وسط پیوستار قرار می گیرند

طبق نظریه آیزنک ، افراد درونگرا کسانی هستند که به طور طبیعی دارای سطح بالایی از برانگیختگی هستند. از آنجا که افراد درونگرا معمولاً سطح برانگیختگی بالایی را تجربه می کنند ، به دنبال فعالیت ها و محیط هایی هستند که بتوانند از تحریک بیش از حد فرار کنند. به دلیل سطح برانگیختگی بالایی که دارند ، هوشیارتر هستند و اطلاعات بیشتری از محیط می گیرند. با فرار از جایی برای داشتن وقت کافی برای شارژ ، این فرصت را به آنها می دهد تا آموخته ها را پردازش و تأمل کنند.

هم چنین بخوانید: برای درمان اضطراب اجتماعی چه کنیم؟

افراد درونگرا چه ویژگی هایی دارند

افراد درونگرا چه خصوصیاتی دارند؟

آیا فرض می‌کنید که شما می‌دانید چه کسی درون‌گرا است ؟ در حالی که شما ممکن است به یک فرد درون‌گرا به عنوان فردی خجالتی فکر کنید که ترجیح می‌دهد به جای اجتماعی شدن در خانه تنها بماند , درون گرایان واقعا می‌توانند با انواع زیادی از ویژگی‌ها دست پیدا کنند . قطعا تعداد زیادی از درون گرایان وجود دارند که به طور اجتماعی ارتباط کمی دارند و ترجیح می‌دهند در خانه بمانند و یک کتاب بخوانند و به مهمانی بزرگ نروند, اما تعداد زیادی از افراد درون گرا وجود دارند که از اجتماعی شدن لذت می‌برند . موارد زیر تنها چند مورد از نشانه‌هایی هستند که شما ( یا کسی که می‌شناسید ) ممکن است یک فرد درون‌گرا باشد .

۱. در جمع بودن انرژی زیادی از آن ها می گیرد

آیا بعد از گذراندن وقت با افراد زیادی احساس خستگی می کنید؟ آیا بعد از یک روز تعامل با دیگران ، آیا شما اغلب نیاز به عقب نشینی در یک مکان ساکت و زمان طولانی برای همه خود دارید؟ یکی از ویژگی های اصلی این تیپ شخصیتی این است که افراد برون گرا مجبورند در موقعیت های اجتماعی انرژی صرف کنند ، بر خلاف برون گراها که از چنین تعاملات انرژی می گیرند

این بدان معنا نیست که همه افراد درونگرا به کلی از وقایع اجتماعی دوری می کنند.

بسیاری از افراد درونگرا در واقع از گذراندن اوقات در کنار دیگران لذت می برند ، با یک هشدار مهم – درونگراها تمایل دارند شرکت دوستان نزدیک را ترجیح دهند. در حالی که یک برون گرا ممکن است به مهمانی با هدف ملاقات با افراد جدید برود ، یک فرد درون گرا قصد دارد وقت با کیفیتی را برای گفتگو با دوستان خوب بگذراند.

۲. از تنهایی لذت می برند

به عنوان یک درون گرا ، ایده شما برای یک وقت خوب یک بعد از ظهر آرام برای خودتان است تا از سرگرمی ها و علایق خود لذت ببرید.

چند ساعت تنها با یک کتاب خوب ، یک طبیعت گردی آرام یا برنامه تلویزیونی مورد علاقه خود ، روش های عالی برای کمک به شما در احساس شارژ و انرژی هستند.

این بدان معنا نیست که یک فرد درونگرا می خواهد همیشه دائما تنها باشد. بسیاری از افراد درونگرا عاشق گذراندن وقت با دوستان و تعامل با افراد آشنا در موقعیت های اجتماعی هستند. نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید این است که بعد از یک روز طولانی فعالیت اجتماعی ، یک فرد درونگرا احتمالاً می خواهد در مکانی آرام برای تفکر ، تأمل و شارژ مجدد عقب نشینی کند.

اگر چند ساعت تنها ماندن به نظر ایده خوب شما می رسد ، ممکن است یک فرد درونگرا باشید.

۳. یک گروه کوچک از دوستان نزدیک دارند

یک تصور غلط رایج در مورد افراد درونگرا این است که آنها مردم را دوست ندارند. گرچه افراد درونگرا معمولاً از معاشرت زیادی برخوردار نیستند ، اما از داشتن گروه کوچکی از دوستان که به ویژه با آنها نزدیک هستند لذت می برند. افراد درون گرا به جای داشتن یک حلقه اجتماعی وسیع از افرادی که فقط در سطح سطحی می شناسند ، ترجیح می دهند به روابط عمیق و طولانی مدت پایبند باشند که با نزدیکی و صمیمیت زیادی مشخص شده است.

محققان دریافته اند افراد بالای این ویژگی تمایل به داشتن گروه کوچکتر از دوستان دارند. در حالی که برون گراها عموماً دوستان و آشنایان گسترده ای دارند ، افراد درون گرا معمولاً با دقت بیشتری دوستان خود را انتخاب می کنند. نزدیکترین روابط آنها عمیق و قابل توجه است. آنها همچنین ترجیح می دهند به جای یک گروه بزرگ ، با افراد بر اساس یک به یک ارتباط برقرار کنند.

اگر دایره اجتماعی شما تمایل به کوچک ، اما بسیار نزدیک بودن داشته باشد ، احتمال اینکه درون گرا باشید بسیار زیاد است.

۴. مردم اکثرا آن ها را به عنوان ساکت توصیف می کنند و ممکن است شناختن آن ها دشوار باشد

افراد درونگرا اغلب ساکت ، محفوظ ، ملایم توصیف می شوند و گاهی اوقات با خجالتی بودن اشتباه می شوند.

در حالی که برخی از افراد درونگرا مطمئناً خجالتی هستند ، اما مردم مطمئناً ذخیره یک فرد درونگرا را به دلیل ترسو بودن اشتباه نمی گیرند. در بسیاری از موارد ، افراد با این تیپ شخصیتی به سادگی ترجیح می دهند کلمات خود را با دقت انتخاب کنند و وقت و انرژی خود را صرف چت و گفتگوی بی مورد نکنند.

اگر از نوع ساکت و کمی مقید هستید ، احتمالاً درون گرا هستید.

۵. تحریک بیش از حد باعث باعث حواس پرتی و عدم تمرکز می شود

وقتی افراد درونگرا مجبور به گذراندن وقت خود در فعالیت ها یا محیط هایی هستند که بسیار شلوغ است ، در نهایت می توانند احساس تمرکز و فشار کافی کنند. از طرف دیگر ، برون گراها در شرایطی که فعالیت زیادی وجود دارد و احتمال کسل شدن کمی وجود دارد ، تمایل به رشد دارند.

حداقل بر اساس یک مطالعه ، محققان دریافته اند که افراد درونگرا نسبت به افراد برونگرا به راحتی حواس پرت می شوند ، ۴ دلیل این امر این است که چرا افراد درونگرا ترجیح می دهند یک محیط آرام و کم تحرک داشته باشند.

اگر تمایل دارید که در موقعیت های شلوغ اجتماعی احساس غرق شوید ، احتمالاً یک فرد درون گرا هستید.

۶. آگاهی و درک بالایی نسبت به خود دارند

از آنجا که افراد درونگرا تمایل به درون گرایی دارند ، زمان زیادی را نیز به بررسی تجربیات داخلی خود اختصاص می دهند. اگر احساس می کنید دانش و بینش بسیار خوبی در مورد خود ، انگیزه ها و احساسات خود دارید ، ممکن است بیشتر فردی درون گرا باشید.

افراد درونگرا معمولاً از فکر کردن و بررسی موارد در ذهن خود لذت می برند. خودآگاهی و درک خود برای افراد درونگرا مهم است ، بنابراین آنها اغلب وقت زیادی را صرف یادگیری بیشتر در مورد خود می کنند. این ممکن است شامل سرگرمی هایی باشد که از آنها لذت می برند ، فکر کردن در مورد زندگی خود و خواندن کتابهایی که موضوعات و موضوعاتی را که برای آنها مهم است کشف می کنند.

اگر احساس می کنید از خود آگاهی دارید و از به دست آوردن دانش عمیق درباره خود لذت می برید ، ممکن است بیشتر یک فرد درون گرا باشید.

۷.دوست دارند با مشاهده کردن یاد بگیرند

در جایی که برون گراها ترجیح می دهند دقیقاً بپرند و از طریق تجربه عملی یاد بگیرند ، افراد درونگرا معمولاً یادگیری را از طریق مشاهده ترجیح می دهند. در حالی که برون گراها معمولاً از طریق آزمون و خطا یاد می گیرند ، افراد درون گرا با تماشای آن بهترین چیز را می آموزند.

افراد درونگرا دوست دارند دیگران را مکرراً انجام یک کار را تماشا کنند تا زمانی که احساس کنند می توانند به تنهایی اقدامات را تکرار کنند. وقتی افراد درونگرا از تجربه شخصی خود درس می گیرند ، ترجیح می دهند در جایی خصوصی تمرین کنند که بتوانند مهارت ها و توانایی های خود را بدون نیاز به اجرای برنامه برای مخاطب ایجاد کنند.

اگر دوست دارید بیشتر با تماشا بیشتر از انجام کار یاد بگیرید ، این احتمال وجود دارد که شخصیتی درون گرا داشته باشید.

۸.به مشاغلی علاقه دارند که استقلال را درگیر می کند

همانطور که تصور می کنید ، مشاغلی که به تعامل اجتماعی زیادی احتیاج دارند معمولاً جذابیت چندانی در افراد درونگرا ندارند. از طرف دیگر ، مشاغلی که مستلزم کار مستقل هستند ، غالباً انتخاب بسیار خوبی برای افراد درونگرا هستند. به عنوان مثال ، یک فرد درون گرا ممکن است از کار به عنوان نویسنده ، حسابدار ، برنامه ریز رایانه ، طراح گرافیک ، داروساز یا هنرمند لذت ببرد.

درون گرایی در مقابل کمرویی

توجه به این نکته مهم است که درونگرایی لزوماً با کمرویی برابر نیست. نویسندگان اشمیت و باس در کتاب خود ، “توسعه خجالتی و کناره گیری اجتماعی” می نویسند: “جامعه پذیری به انگیزه ای قوی یا ضعیف مربوط می شود که بخواهیم با دیگران باشیم ، در حالی که خجالتی بودن به رفتاری در کنار دیگران ، ممانعت یا ممانعت از آن اشاره دارد ، همچنین احساس تنش و ناراحتی. “

کمرویی نشان دهنده ترس از افراد یا موقعیت های اجتماعی است. از طرف دیگر افراد درونگرا خیلی دوست ندارند وقت زیادی را برای تعامل با افراد دیگر بگذرانند.

با این حال ، افراد درونگرا از بودن در کنار افرادی که به آنها نزدیک هستند قدردانی می کنند. آنها درگیر کردن در “گفتگوی کوچک” را خسته کننده می دانند اما از مکالمه های عمیق و معنی دار لذت می برند. درون گراها همچنین تمایل دارند قبل از صحبت درمورد چیزها فکر کنند. آنها می خواهند قبل از ابراز عقیده یا تلاش برای ارائه توضیحی ، درک کاملی از یک مفهوم داشته باشند.

باورهای غلط

در مقاله ای عالی در Atlantic Monthly ، نویسنده Jonathan Rauch برخی از افسانه ها و باورهای غلط رایج در مورد افراد درون گرا را در نظر گرفت. در حالی که برون گراها غالباً خجالتی ، دور و متکبر برچسب گذاری می شوند ، راوچ توضیح می دهد که این برداشت ها ناشی از عدم توانایی برون گراها در درک چگونگی عملکرد درون گراها است.

راوچ پیشنهاد می کند: “برون گراها درک درون گرایی ندارند یا اصلاً درک نمی کنند.” “آنها تصور می کنند که مشارکت ، به خصوص شرکت آنها ، همیشه مورد استقبال قرار می گیرد. آنها نمی توانند تصور کنند که چرا یک نفر باید تنها باشد. در واقع ، آنها معمولاً به این پیشنهاد چرت می زنند. من اغلب اوقات که سعی کرده ام موضوع را برای برون گراها توضیح دهم ، هرگز احساس نکردم که هیچ یک از آنها واقعاً درک کرده اند. “

بر اساس تخمین ها ، افراد برون گرا بیش از ۳ تا ۱ از افراد درونگرا هستند. ۱ افراد درونگرا معمولاً متوجه می شوند که افراد دیگر سعی می کنند آنها را تغییر دهند یا حتی پیشنهاد می کنند مشکلی در آنها وجود دارد. هیچ چیز از حقیقت دورتر نیست. در حالی که درون گراها بندر کوچکتری را تشکیل می دهند یون جمعیت ، هیچ نوع شخصیتی درست یا غلطی ندارد. در عوض ، هر دو درون گراها و برون گراها باید در درک تفاوت ها و شباهت های یکدیگر تلاش کنند.

جمع بندی افراد درونگرا

به خاطر داشته باشید که درون‌گرایی هیچ ویژگی خاصی نیست . افراد می‌توانند با برخی گرایش‌ها درون‌گرا در حال اجتماعی شدن باشند . اگر شما با برخی ویژگی‌های درون‌گرایی و برخی ویژگی‌های برون گرایی شناسایی کنید , پس یک شانس خوب وجود دارد که شما یکی از ۷۰ درصد افرادی هستید که در وسط قرار دارند . تمایل دارند از هر دو زمان هزینه کردن با دیگران لذت ببرند و زمان را به تنهایی , ۵ بسته به وضعیت و نیازهای آن‌ها در حال حاضر صرف کنند . از همه مهم‌تر , به یاد داشته باشید که یک نوع ” بهتر ” از دیگری است . هر گرایش بسته به موقعیت می‌تواند مزایا و معایبی داشته باشد . با این حال , با درک بهتر شخصیت خود می‌توانید یاد بگیرید که چطور با نقاط قوت خود بازی کنید . اگر شما یک فرد درونگرا هستید , راه‌هایی برای مقابله با آن پیدا کنید که آیا تحریک از دنیای بیرون بیش از حد بزرگ می‌شود . به دنبال یک لحظه آرام باشید که در آن می‌توانید از صداهای شدید و شارژ مجدد خود دور شوید . در یک مطالعه از درون گرایان بزرگ‌سال بین سنین بین ۱۸ تا ۸۰ , آن‌هایی که روابط اجتماعی قوی داشتند و مهارت‌های تنظیم عاطفی را داشتند خوشحال‌تر از کسانی بودند که این مهارت‌ها را نداشتند . با پرورش روابط نزدیک خود بیش‌ترین نقاط قوت خود را ایجاد کنید تا ارتباطات اجتماعی قوی را پرورش دهید و از تمایل خود برای نگاه به سمت داخل به منظور توسعه درک احساسی جامد استفاده کنید . کاملا طبیعی است . با این حال , اگر شما متوجه شوید که گرایش‌های درون‌گرا شما نتیجه اضطراب هستند که بر عملکرد عادی روزمره شما تاثیر می‌گذارد , با پزشک یا متخصص بهداشت روانی مشورت کنید .

شما جزو افراد درونگرا هستید یا برونگرا؟

منبع: VERYWELLMIND

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *