اشتباهاتی که در نظافت منزل انجام می دهیم

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

اینترنت راه های زیادی برای نظافت منزل ارائه می دهد؛ در صورتی که اغلب آنها اشتباه هستند و فقط باعث هدر دادن آب و کثیف تر شدن خانه می شوند. با weloveit همراه باشید تا بعضی از اشتباهات و روش صحیح آنها را به شما بگوییم.

سفید کننده، همه وسایل را تمیز نمی کند

 سفیدکننده می تواند میکروب ها را بطور تاثیر گذاری از بین ببرد ،اما همه وسایل را تمیز نخواهد کرد. ممکن است رنگ باقی مانده را سفید کند. بوی تازه ای را ایجاد کند، اما در حقیقت سطح آن را تمیز نخواهد کرد.

روش صحیح استفاده از سفید کننده: ابتدا سطح وسیله را با استفاده از یک پارچه نم دار یا صابون قدیمی پاک کنید و بگذارید خشک شود. سفید کننده را رقیق کنید و به سطح وسیله بزنید بعد از ۵ دقیقه آن را با پارچه خشک و تمیز کنید.

نظافت منزل

اسپری مو، لکه های جوهر روی لباس را از بین نمی برد

در زمان قدیم اسپری مو ها حاوی الکل بوده اند که لکه ها را از بین می بردند. اما امروزه در اسپری ها الکل وجود ندارد. اگر مطمئن هستید که در آنها الکل است، می توانید از این روش لکه را از بین ببرید.

شما می توانید یک حوله را زیر لکه قرار دهید، سپس بر روی لکه الکل بریزید و بگذارید مدتی الکل بماند. بعد از چند دقیقه آن را بشویید و لباس بدون لکه تحویل بگیرید.

ماشین ظرفشویی ده برابر بهتر از شستن ظرف ها با دست است

شاید شنیده باشید که شستن ظرف ها با دست، بسیار تمیز تر است و آب را هدر نمی دهد، اما واقعیت کاملا بر عکس چیزی هست که شنیده اید.

ماشین ظرف شویی گالن ها آب را ذخیره می کند و بهتر از هر حوله ای، ظرف ها را خشک و ضد عفونی می کند.

ماشین ظرفشویی

بیشتر بخوانید: چرا ماشین ظرف شویی نسبت به روش دستی بهتر است؟

خوشبو کننده، کیفیت هوا را بدتر می کند

درست است هنگامی که از خوشبو کننده استفاده می کنید از بوی مطلوب آن لذت می برید، اما باید بدانید، این خوشبو کننده ها حاوی ۱۰۰ نوع مواد شیمیایی هستند که نیمی از آنها سمی اند و برای سلامتی شما بسیار مضرند. اگر می خواهید هوایی مطلوب داشته باشید، بهتر است پنجره ها را باز کنید و شمعی را روشن کنید.

احتمالا از پودر لباس شویی زیاد استفاده می کنید

شما هر چه قدر که بخواهید می توانید از پودر لباس شویی استفاده کنید، اما آگاه باشید هر چه قدر بیشتر استفاده کنید، لباس های شما تیره تر می شوند و بوی بدی را به خود می گیرند.

شاید باورش برای شما سخت باشد، ولیکن اگر حجم لباس های شما در لباس شویی کم هستند یک قاشق غذاخوری پودر و اگر زیاد هستند دو قاشق غذاخوری کافی است.

خیلی از عادت ها در نظافت منزل هستند که ما فکر می کنیم درست اند؛ در صورتی که می توانند موجب زیان و خرابی وسایل خانه شوند. پس چه بهتر است قبل از هر کاری به نتایج بعد از آن بیندیشیم.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *