اتو بخار بهتر است یا اتو پرس؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اتو کردن به یکی از کارهای روزمره ما تبدیل شده است. امروزه با وجود اتو پرس و اتو بخار باید با توجه به جنس پارچه روش اتوی مناسب را انتخاب کنیم. در این مطلب با ما همراه باشید و ببینید که کدام روش اتو برای لباس های شما مفید تر است.

تنوع نوع پارچه بسیار زیاد است.هر نوع پارچه به مراقبت خاصی احتیاج دارد و بهتر است چاپ ریز روی برچسب لباس خود را با دستورالعمل های آن بخوانید ، خصوصاً هنگامی که لباستان پر از چین و چروک است.

انتخاب روش اتوی مناسب، تنها یکی از راه های ماندگاری بیشتر لباس های مورد علاقه شما است. اما ، آیا بهتر است برای صاف کردن لباس هایتان از اتو پرس استفاده کنید یا اتو بخار؟ هنگامی که تصمیم می گیرید که چگونه لباس های پر چین و چروک خود را صاف کنید ، این عوامل را در نظر بگیرید: نوع پارچه و وسایل دیگری که بر روی آن کار شده است. در اینجا ، ما واقعیت ها را در مورد استفاده از اتو پرس و اتو بخار به شما خواهیم گفت.

اتو بخار

وقتی نوبت به رفع چین و چروک انواع پارچه ها می رسد ، بخار دادن آنها حرف اول را می زند. یکی از روش های قدیمی هم همان آویزان کردن لباس ها بوده است که با استفاده از بخار آب حمام آنها را صاف می کرده اند. استفاده از بخار برای لباس های ظریف بسیار کاربردی است ، زیرا باعث صاف شدن آنها می شود. همچنین این کار می تواند از هدر رفتن وقت ، جلوگیری کند.

هنگامی که پارچه ابریشمی و یا توری داشته باشید بخاردادن آنها بهتر است. اتو بخار حتی بر روی پارچه هایی مانند کتان و پنبه ای نیز به مرور اثر می گذارد اما اتو کردن برای آنها بهتر اثر می کند ؛ زیرا بخار فقط پارچه را صاف می کند.

مضرات اتو بخار

ارتباط بین بخار و پوشاک این است که در واقع بخار، باکتری ها را از بین می برد. بخار کردن نه تنها باعث خوشبویی لباس و از بین بردن بوی آن می شود بلکه باعث صرفه جویی در وقت و هزینه برای بردن آنها به خشکشویی است. همچنین، عملکرد سبک بخار، احتمال سوزاندن لباس یا اضافه کردن چین و چروک ها را، از بین می برد. همچنین بسیار راحت است. شما نیازی به لوازم جانبی اضافی مانند صفحه اتو ندارید.

استفاده درست از اتو بخار

ابتدا مطمئن شوید که مکانی مناسب برای آویزان کردن پوشاک خود دارید. پارچه را با یک دست محکم بکشید و به آرامی اتو بخار را به بالا و پایین لباس حرکت دهید و اتو را در ۵ سانتی متری لباس قرار دهید.

اتو

تو کردن برای پارچه سخت تر و قوی تر، مانند کتان و جین مناسب تر است. اتو کردن یک روش آزمایش شده با زمان است و در اینجا همه چیزهایی که شما باید درباره آن بدانید وجود دارد.

مزایا و مضرات اتو کردن

بیشترین پارچه های مورد استفاده برای اتو از جنس پنبه، جین، بوم وریون هستند. همه این پارچه ها با اتو صاف می شوند. اما برای اتو، حتما زیر اتو هم نیاز است. این امر هم به فضا و هم به زمان برای گرم شدن نیاز دارد و اگر مراقب نباشید، استفاده از اتو به راحتی می تواند ابریشم یا پارچه توری یا هر نوع پارچه دیگر را خراب کند. و اگر پارچه ابریشم فقط در یک جا چروک است، احتمال اینکه با اتو چروک های بیشتری روی آن بیفتد زیاد است.

نکته بسیار مهم این است که با خواندن برچسب روی لباس، درجه اتو را مطابق با پارچه آن تنظیم کنید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *