آیا خمیر دندان زغالی موجب سفید شدن دندان ها می شود؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

زغال سنگ در طی چند سال گذشته یک عنصر مرسوم در بین انواع مختلف عناصربوده است. ماسک صورت زغال سنگ ، شامپو زغال سنگ و حتی بستنی زغال سنگ هم در سال های اخیر تولید شده اند. یکی از محصولاتی که مدتی است در هر فروشگاه بهداشتی به چشم می خورد، ، خمیر دندان زغالی است. ادعا شده است که با استفاده از این محصول، دندان های شما سفیدتر می شوند ، اما به نظر می رسد که این فرضیه ممکن است درست نباشد.

خمیردندان مبتنی بر زغال سنگ، در واقع “دام بازاریابی” است که حتی می تواند به سلامت دندان شما آسیب برساند. گزارشی از مجله دندانپزشکی بریتانیا نشان داد که بیشتر مواد موجود در خمیردندان زغالی هیچگونه فلورایدی برای محافظت از دندان ندارند. هم چنین بسیاری از افراد اغلب ادعا می کنند خمیر دندان زغالی “ضد باکتری” و “ضد قارچ” هستند اما این موضوع درست نیست. آن ها هم چنین نسبت به خمیردندان های سنتی ساینده تر هستند و ممکن است مینای دندان شما را از بین ببرند.

انجمن دندانپزشکان انگلیس گفت: خمیر دندان های زغالی انتظارات افرادی که به دنبال لبخند زیبا و دندان های سفید هستند را برآورده نمی کنند و حتی ممکن است خطراتی را هم به همراه داشته باشند.

بنابراین در خرید این خمیر دندان ها نهایت دقت را داشته باشید.

منبع: HEALTHYGEM


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *