آموزش ۸ ترفند عکاسی از گل ها

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

عکاسی از گل ها بسیار لذت بخش است و علاقه مندان بسیاری دارد. اگر شما هم به عکاسی از گل ها و گیاهان علاقه دارید، در ادامه با weloveit همراه باشید تا ۸ ترفند عکاسی از گل ها را آموزش دهیم.

۱. از یک لنز سریع و با فوکوس نزدیک استفاده کنید

لنز ماکرو یک انتخاب ایده آل است اما قطعا لازم نیست که از آن استفاده کنید، مگر اینکه بخواهید از گل های کوچک عکس بگیرید. با لنزهای ۵۰ میلیمتری و۸۵ میلی متری با دیافراگم f/1.4 یا f/2.0 هم نتایج خوبی خواهید گرفت. فاصله کانونی طولانی با دیافراگم بیشینه امکان بلور کردن پشت زمینه را هم فراهم می کند.

۲. پشت زمینه را هم در نظر داشته باشید

در نظر نگرفتن پشت زمینه اشتباهی است که در عکاسی از گل ها اتفاق می افتد. زیبایی گل به تنهایی کافی نیست باید آن را با پشت زمینه ترکیب کنید، اما اجازه ندهید که همه عکس را اشغال کند. پشت زمینه حتی اگر به صورت بلور هم باشد، باز هم تصویر را زیباتر می سازد.

گل

۳. flatness یا مسطح بودن را افزایش دهید

هنگامی که از چیزی در نزدیکی دوربین عکس می گیرید، ناحیه ای که در فوکوس قرار دارد، بسیار مسطح خواهد بود؛ مانند عکاسی از گل ها که همه قاب را پر خواهند کرد. بنابراین تلاش کنید که گل های مسطح یا قسمت های مسطحی از گل ها را پیدا کنید و لنز خود را با آن نواحی تنظیم کنید.

گل

۴. پشت زمینه را دور نگه دارید

نکته کلیدی در عکاسی از گل ها این است که آن را از پشت زمینه جدا نگه دارید. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که پشت زمینه را بلور کرده و خارج از ناحیه فوکوس قرار دهید. تلاش کنید که دوربین خود را نزدیک زمین نگه دارید و به دنبال گل هایی باشید که تنها هستند و اطراف آن ها گیاهان دیگر و بوته زاری وجود نداشته باشد.

۵. رنگ ها را در هم بیامیزید

از اسلایدر رنگ در Lightroom برای تغییر میزان تاثیر و روسنایی رنگ ها در عکس خود استفاده کنید و عکس خود را جذاب تر کنید. البته باید توجه داشته باشید که عکس شما نباید مصنوعی شود و حالت طبیعی اش باید حفظ شود.

۶. جلوه سیاه و سفید را هم امتحان کنید

اگر ترکیب رنگ ها نتیجه خوبی در پی نداشت، عکس را سیاه و سفید کنید. در بسیاری از موارد، وقتی تصویر روشن است و پشت زمینه آن تیره تر است، سیاه و سفید کردن آن جلوه بسیار زیبایی به تصویر می بخشد.

۷. از سایه استفاده کنید

در عکاسی در سایه، نور ملایم تر است و سایه های تیز در عکس وود نخواهند داشت. اگر گلی که می خواهید از آن عکس بگیرید در سایه نیست، کافی است فقط در زمان عکاسی با بدن خود سایه ایجاد کنید.

۸. با کنتراست کار کنید

آخرین ترفند این است که کنتراست را افزایش دهید. سعی کنید گلی را انتخاب کنید که با پشت زمینه کنتراست داشته باشد. در پایین عکسی را مشاهده می کنید که می توانست بسیار عالی باشد اما به دلیل نبودن کنتراست بین پشت زمینه و گل، رنگ هایشان بسیار مشابه شدند.

آیا شما در زمینه عکاسی فعالیت دارید و به آن علاقه مند هستید؟ نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بکذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *