آرایشگاه و کرونا ؛چه نکات بهداشتی ای باید رعایت شود؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

یکی از مهم ترین و نیازمند ترین مکان هایی که انسان ها به آن نیاز دارند، آرایشگاه است اما در زمان کرونا ما باید چه معیار هایی را برای نرفتن به آنجا قرار دهیم؟ از کجا متوجه بشویم آن آرایشگاه بهداشت را رعایت می کند؟ با ما همراه باشید تا مواردی را در مورد آرایشگاه و کرونا به شما بگوییم.

استفاده از ماسک

یک آرایشگاه بهداشتی، باید به طور یکسان تمام آرایشگر ها و مشتری ها ماسک استفاده کرده باشند و اگر کسی ماسک نداشته باشد آرایشگر به او هشدار دهد. دانشمندان ثابت کرده اند که ویروس کرونا در فضای بسته ۱۹ برابر بیشتر در فضای باز منتقل می شود.

علاوه بر ماسک، شما باید فاصله ها را هم رعایت کنید.

استفاده از مواد ضد عفونی کننده

آرایشگر باید بین کار هر مشتری تمام وسایل را مانند صندلی ها، قیچی، رو شویی و… را ضد عفونی کامل را انجام دهد. مواد ضد عفونی بسیار گران هستند و ممکن است که آرایشگر ها قیمت خود را بالا ببرند، بدانید که داشتن بهداشت ارزش هر چیزی را دارد.

هم چنین بخوانید: خطرات ابتلا به ویروس کرونا در تابستان

تعداد زیاد مشتریان

آرایشگر ها باید کاری کنند تا مشتری های کمی در آرایشگاه باشند. اگر مشتری های زیادی وجود دارند، آرایشگر باید آنها را پراکنده کند. به طور مثال به آنها بگوید در ماشین خود بنشینید یا به خانه بروید تا در زمان خلوت شدن با شما تماس  بگیریم.

شلوغ بودن آرایشگاه

آرایشگاه باید برای هر مشتری نوبت مشخصی بگذارد و بین هر مشتری دو متر فاصله بگذارد. اگر آرایشگاهی دیدید که شلوغ است و فاصله را رعایت نکرده است، بدانید آن مکان بسیار خطرناک است.

استفاده بیش از حد از سشوار

سشوار پر قدرت قبل از ویروس کرونا بسیار عالی بوده اند؛ اما در این زمان ثابت شده است که سشوار می تواند قطرات ویروس را بسیار سریع پخش کند و ممکن است یکی را به این بیماری مبتلا کند. آرایشگاه ها بایستی اتاقی مخصوص این کار به همراه هواکش داشته باشند.

حضور کودکان در آرایشگاه

باید به مشتری گفته شود، وسایل کمی همراه خود ببرد و همچنین از بردن کودک و همراه خودداری کند تا خطر احتمای را کاهش دهند و فضای ایمنی را ایجاد کنند.

شما برای رعایت بیشتر می توانید تلفنی به آرایشگاه خود تماس و نوبت بگیرید و تاکید کنید نوبت شما در زمانی بگذارند که آرایشگاه خلوت باشد.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *